Հակոբ Արշակյանը հյուրընկալեց Հայաստանում Չինաստանի դեսպանին
Օգոստոսի 18-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը հյուրընկալեց Հայաստանում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ֆան Յոնգին:
ԱԺ փոխնախագահը կարեւորեց  երկու երկրների միջեւ հարաբերությունների հետագա խորացումն ու զարգացումը: Նա նշեց, որ երկկողմ  փոխգործակցության հարցում  նշանակալի դերակատարում ունեն միջխորհրդարանական կապերը: Հակոբ Արշակյանն ընդգծեց բարեկամական խմբերի միջեւ համագործակցության սերտացման եւ  փոխայցերի կարեւորությունը:
Կողմերն անդրադարձան երկու երկրների համագործակցության ուղղություններին, հետագա ծրագրերին: Շեշտադրվեցին հատկապես տնտեսական կապերի ընդլայնման անհրաժեշտությունը, բարձր տեխնոլոգիաների  եւ կրթության  ոլորտներում փոխգործակցության խորացումը:
Մտքեր փոխանակվեցին Հայաստանի եւ Չինաստանի միջեւ  փոստային ծառայությունների զարգացման, ինչպես նաեւ օդային կապի գործարկման վերաբերյալ:
Արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ֆան Յոնգը պատրաստակամություն հայտնեց աջակցելու երկու երկրների բարեկամական կապերի ավելի ակտիվացման եւ  խորացման գործում:

On August 18, the Vice President of the RA National Assembly Hakob Arshakyan met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the People’s Republic of China to Armenia Fan Yong.
The NA Vice President highlighted the further deepening and development of the relations between the two countries. He has noted that the inter-parliamentary ties play a significant role in the bilateral collaboration. Hakob Arshakyan underlined the importance of mutual visits and the close cooperation between the Friendship Groups.
Both sides referred to the directions of the cooperation between the two countries and the further programmes. The necessity of expanding the economic relations and deepening the cooperation in the fields of high-technologies and education was especially emphasized.
They exchanged ideas on the development of postal services between Armenia and China, as well as implementing air flights.
The Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary Fan Yong expressed readiness to support the more activation and deepening of the friendly relations between two countries.